Najlepsza piosenka Roba!!!

Komentuj nagrania Robbiego Williamsa.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kuba
Robviously Robsessed
Robviously Robsessed
Kontaktowanie:

Postautor: Kuba » 14:40, pn, 29.wrz 2008

Lidzia pisze:Ghosts i Eternity

Kolejno Morris i zeniu. ;)
Odszedłem z Forum, jednak dalej jestem (parafrazując moje pierwsze posty) Największym Fanem Robbiego Williamsa. Pozdrawiam wszystkich fanów, którzy nadążają za nowymi pomysłami naszego idola i po prostu mu ufają. Dystans do samego siebie (i do robsesji) jest ważny, jednak nie należy z nim przesadzać. Mam zamiar do końca życia nazywać Robbiego Williamsa swoim ulubionym piosenkarzem (a liczę, że jeszcze długo pożyję). Pozostaję jemu jak i Wam
szczerze oddany Kuba K
.

Awatar użytkownika
SataniKa
Fan
Fan
Kontaktowanie:

Postautor: SataniKa » 19:33, śr, 08.paź 2008

chyba ciężko byłoby mi wybrać, ale chyba Feel, Come undone i Radio :)

Jupus5

Postautor: Jupus5 » 22:10, pt, 24.paź 2008

Jeżeli chodzi o moje najulubieńsze z najulubieńszych utworów to będzie na pewno: "Angels, Feel, Come undone, supreme, Shes the one, sin sin sin, Tripping, Better man, Sexed up, Rock Dj, something beautifull i Strong". Nie potrafię wskazać w tej grupie lepszego od reszty. :wink: Natomiast jeżeli chodzi o ostrzejsze utwory to już się powoli przekonuje i przy niektórych nawet świetnie bawię. Myślę, że to zasługa tego jak Rob wczuwa się w te utwory i oddaje w nich całego siebie.........ten żywioł. 8) :lol: Tymi utworami, do których zdołałem się przekonać z tej grupy jest "Karma killer" i "Cursed", "Let me entertain you" ale to lubiłem od początku. Bardzo fajnie, że Rob często zaczyna koncerty właśnie od tego utworu bo pokazuje tam co potrafi. :)

Awatar użytkownika
luther
Fan
Fan
Kontaktowanie:

Postautor: luther » 12:19, sob, 06.cze 2009

Feel. Zdecydowanie. Jak tego słucham, to mnie ciarki przechodzą. Ta piosenka jest tak straszna, że aż piękna.

A poza tym uwielbiam cały album Intensive Care. Uważam, że nie ma tam słabej piosenki. Wszystkie utwory na krążku są bardzo osobiste i pełne uczuć. Ta płyta ma u mnie na półce specjalne, honorowe miejsce :) .
And you know and you know
'Cos my life's a mess...

Awatar użytkownika
Rogogon
Zaawansowana Robsesja
Zaawansowana Robsesja

Postautor: Rogogon » 13:26, sob, 06.cze 2009

luther pisze:A poza tym uwielbiam cały album Intensive Care.

ja też lubię ten album (zresztą lubię wszystkie albumy Roba :)), a zwłaszcza "Please don't die", "King of bloke and bird" i "A place to crush". :)

a ze wszystkich piosenek Roba nie potrafiłabym wskazać tej najlepszej, ale w czołówce moich ulubionych byłyby: "Karma Killer, "Ego a go go", "Lazy Days (pierwsza, oryginalna wersja), "Forever Texas" "Handsome man", rewelacyjna "Hot Fudge", "Nan's song", czy "Sexed up".

o "Feel" nie wspominając oczywiście :)

a z piosenek przez niego tylko wykonywanych uwielbiam "Everytime we say goodbye" - oryginalna wersja chyba Raya Charlesa, o ile się nie mylę.
"Something beautiful will come your way..."

Jupus5

Postautor: Jupus5 » 15:29, sob, 06.cze 2009

Rogogon pisze:"Please don't die", "King of bloke and bird" i "A place to crush". Smile

"Advertising Space", "Tripping", "Sin, Sin, Sin", "Make Me Pure" plus to co napisała Roqoqon i już jest lista moich najulubieńszych z "Intensive Care".;)

Rogogon pisze:"Lazy Days (pierwsza, oryginalna wersja)

Niedawno poznałem dzięki Kubie i rzeczywiście bardziej spodobała mi się od albumowej. :wink:

Rogogon pisze:"Forever Texas"

Ubustwiam wszystkie, które wymieniłaś Roqoqon, no może poza "Ego a go go", ale za "Forever Texas" to ostatnio tak szaleje jakoś... :lol: Najgorszej jest to, że jak raz sobie włączę, to od razu puszczam jeszcze drugi i trzeci. Ta pozycja ma coś w sobie. :lol:

Rogogon pisze:"Everytime we say goodbye"

Również uwielbiam. W ogóle wiele osób wykonywało tą piosenkę. Prócz wykonania Roba, lubię jeszcze tej kobiety co w "De Lovely" śpiewała. :wink:

luther pisze:Feel. Zdecydowanie. Jak tego słucham, to mnie ciarki przechodzą. Ta piosenka jest tak straszna, że aż piękna.

Mam tak samo, ale jeżeli chodzi o mnie to obok "Feel" stoi jeszcze "Angels". Jak już zacznę słuchać to skończyć nie mogę. Po prostu te utwory są dla mnie jak Król i Królowa w królestwie. :) Mało tego, kiedy ich słucham, czuje się jakbym tylko wtedy mógł w pełni oddychać. To chyba zasługa głosu Roba oraz magi melodii i tekstu tych piosenek. :wink:

Awatar użytkownika
Rogogon
Zaawansowana Robsesja
Zaawansowana Robsesja

Postautor: Rogogon » 15:50, sob, 06.cze 2009

Jupus5 pisze:Niedawno poznałem dzięki Kubie i rzeczywiście bardziej spodobała mi się od albumowej.

ja też wolę tę wersję od albumowej, a zwłaszcza delikatnie zmienione słowa: "Guess being young ain't such a crime." ;)

z mniej znanych piosenek Roba (tzw. non-album songs) ostatnio słucham jeszcze "Get the Joke" i "Please, please". No i "Not of this Earth" ^^
Mam pytanie związane z "Get the Joke". Może ktoś zna się na tym lepiej ode mnie i mogłby mi powiedzieć, do jakiego rodzaju, nurtu muzyki można go zaliczyć? Bo raczej nie stricte-popowego... :)

Awatar użytkownika
luther
Fan
Fan
Kontaktowanie:

Postautor: luther » 17:37, sob, 06.cze 2009

Zapomniałem powiedzieć, że z IC, to właśnie "Please, Don't Die" jest moim ulubionym utworem. Kiedy jej słucham czuję dziwny spokój, nie wiem skąd się to bierze. Może stąd, że ta piosenka nie jest w ogóle agresywna (w pozytywnym sensie). Cały czas spokojnie śpiewana, można by rzec, że opowiedziana. A tekst jest przecież gorzki, mnie na przykład refren dosłownie wgniótł w ścianę:

"If you should die before i leave
What on earth becomes of me?
Look around theres no-one here
To love me and hold me".

Coś niesamowitego...

'Cos my life's a mess...

Awatar użytkownika
Rogogon
Zaawansowana Robsesja
Zaawansowana Robsesja

Postautor: Rogogon » 18:33, sob, 06.cze 2009

luther pisze:A tekst jest przecież gorzki, mnie na przykład refren dosłownie wgniótł w ścianę:

"If you should die before i leave
What on earth becomes of me?
Look around theres no-one here
To love me and hold me".

Masz rację, refren jest gorzki, ale i w pewnym sensie jest pięknym wyznaniem miłości, zwłaszcza pierwsze dwa wersy... Rob śpiewa przecież:"Co ze mnie zostanie (czym się stanę), jeśli umrzesz, zanim odejdę (w domyśle: od ciebie)"...

Niemniej, piękna piosenka :) , najbardziej urokliwa na albumie. Tak jak "King of Bloke and Bird".

Awatar użytkownika
Agatka
Zaawansowana Robsesja
Zaawansowana Robsesja

Postautor: Agatka » 08:05, wt, 09.cze 2009

Rogogon pisze:z mniej znanych piosenek Roba (tzw. non-album songs) ostatnio słucham jeszcze "Get the Joke"

Też bardzo lubię "Get the joke". To jedna z moich ulubionych piosenek Roba, tak samo jak "Happy song" :D ale nie wiem do jakiego nurtu można to zakwalifikować. Na mój gust do nurtu Robowego :P
Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeśli nie nosimy go w sobie.

Bądź moim aperitiv, rozpal zmysły, żeby życie smakowało lepiej.

Awatar użytkownika
ilonka:)
Lekka Robsesja
Lekka Robsesja
Kontaktowanie:

Postautor: ilonka:) » 15:16, śr, 10.cze 2009

Get the joke to mój ulubiony b-side. Chociaz w sumie nie wiem :)
A jeżeli chodzi o płytowe to jest tak trudna decyzja ;] Wiem ze z IC The Trouble With Me i Please don't die.
Moze Supreme... bo dzięki niej w Roba się wciągnęłam i chociaż tyle ją słuchałam to i tak ani trochę mi się nie znudziła :)

Ale zaraz... w temacie chodzi o najlepszą piosenkę live
Hmmm. Moze My Way z Alberta ze względu na wzruszenie Roba. I Angels z Kolonii '01
Obrazek

Awatar użytkownika
Rogogon
Zaawansowana Robsesja
Zaawansowana Robsesja

Postautor: Rogogon » 15:26, śr, 10.cze 2009

najlepsza piosenka live?
Hot Fudge i Feel z Knebworth.
I cały koncert z Royal Albert Hall... ^^ :)

Awatar użytkownika
luther
Fan
Fan
Kontaktowanie:

Postautor: luther » 22:22, ndz, 14.cze 2009

Jeśli chodzi o najlepsze wykonanie live, to zdecydowanie Feel z Knebworth.

Wyszło doskonale, i jakby... magicznie :D .

'Cos my life's a mess...

Awatar użytkownika
magda22034
Fan
Fan
Kontaktowanie:

Postautor: magda22034 » 11:40, śr, 14.kwie 2010

Feel
something beautiful z RW show
Angels,
Radio,
misunderstood
she's the one
koncert z Royal Albert Hall
eternity...
długo by wymieniać, same świetne utwory Robbiego...
something in your eyes makes me wanna lose myself...

Awatar użytkownika
Luśka
Fan
Fan
Kontaktowanie:

Postautor: Luśka » 13:15, wt, 24.sie 2010

Przyznam, że ciężko wybrać tą ulubioną, ale chyba na pierwszym miejscu jak dla mnie będzie 'Feel' (szczególnie ten z Knebworth ) .To jest piosenka, która towarzyszyła mi już od bardzo dawna, mam z nią wspaniałe wspomnienia. Często się przy niej wzruszam. Kocham też 'Angels','Rock DJ' 'Road to Mandalay', "Kids', 'Supreme' czy 'Come undone" :)
Every mistake I've ever made has been rehashed and then replayed
As I got lost along the way...

Remo
Fan
Fan

Postautor: Remo » 08:44, czw, 26.sie 2010

Ja najbardziej lubię to ostrzejsze brzmienia czyli 2 pierwsze płyty, ale i tak moją ulubioną jest Supreme :)

Peter
Fan
Fan

Postautor: Peter » 12:50, ndz, 25.sie 2013

Chyba "Rock DJ" ale ciężko wybrać tą jedną.

Wróć do „Muzyka”