Angels - najlepszy wyciskacz łez

Komentuj nagrania Robbiego Williamsa.

Moderator: Moderatorzy

Jupus5

Postautor: Jupus5 » 15:09, sob, 06.cze 2009

Angels to jedna z moich najulubieńszych piosenek Roba. Świetnie, że poruszyłaś ten temat Evelino, bo po przeczytaniu "Aniołów i demonów" sam już nie wiem co o tym myśleć. Również jestem ciekaw, co wy o tym myślicie, bo ja szczerze powiedziawszy to już się pogubiłem.:)

Awatar użytkownika
Rogogon
Zaawansowana Robsesja
Zaawansowana Robsesja

Postautor: Rogogon » 15:54, sob, 06.cze 2009

Jupus5 pisze:Również jestem ciekaw, co wy o tym myślicie, bo ja szczerze powiedziawszy to już się pogubiłem.

ja również. :)

Jupus5 pisze:po przeczytaniu "Aniołów i demonów"

nie czytałam :) ale zamówiłam sobie na ebay "Somebody Someday", czekam na przesyłkę, czytał ktoś i może co nieco o tej książce powiedzieć? (chyba nie w tym temacie co należy napisałam, więc przepraszam :))
"Something beautiful will come your way..."

Awatar użytkownika
luther
Fan
Fan
Kontaktowanie:

Postautor: luther » 17:43, sob, 06.cze 2009

Niech ktoś sprawdzi na oryginalnym albumie "Life Thru A Lens". Tam raczej prawdę w książeczce musieli napisać, ja bym się trzymał tego co tam jest :wink:
And you know and you know
'Cos my life's a mess...

Evelina
Lekka Robsesja
Lekka Robsesja
Kontaktowanie:

Postautor: Evelina » 18:26, sob, 06.cze 2009

Hmm… luther - nie wiem czy o to Ci chodziło, ale zarówno na "LTAL" jak i na "The Greatest Hits" jako oficjalni autorzy widnieją Williams/Chambers. Ale właśnie w tym problem. Jak posłuchacie tego oryginalnego nagrania, które prezentuje Heffernan - to definitywnie brzmi jak Angels. I mnie generalnie nie chodzi o to, kto i kiedy napisał poszczególne wersy, tylko przyznaję, że osobiście trudno mi interpretować Angels, zakładając, że nie powstała czysto z pomysłu Roba. Na angielskiej wikipedii dosyć dobrze opisane są te kontrowersje. Może się czepiam, ale Rob często podkreśla, że ta piosenka definiuje go jako artystę… po prostu chciałabym wiedzieć jak najwięcej na jej temat.
Jeśli macie „The Greatest Hits” to tam w książeczce jest pewien ciekawy fragment o powstaniu Angels , ale… ani słowa o Heffernanie. No cóż - podobno dostał pieniądze za zrzeczenie się praw autorskich.
Nie czytałam Aniołów i Demonów [muszę to zrobić w najbliższym czasie, chociaż wcześniej wolałam się opierać na oficjalnych książkach – np. „Feel”] – jest tam coś ciekawego na ten temat?

Awatar użytkownika
...Aguśka...
Max Robviously Robsessed
Max Robviously Robsessed

Postautor: ...Aguśka... » 15:42, ndz, 07.cze 2009

Dokładnie cały proces powstawania Angels został opisany w Feel Part Three rozdział 5 i roli niejakiego pana Raymonda Heffernana w tym procesie.
Akurat tę część Feel tłumaczyłam i mam ją że tak powiem w małym palcu...
Cóż każdy ma swoją wersje ale może akurat w tym przypadku jednak zachodzi prawdopodobieństwo, że Rob powiedzał Chrisowi prawdę.
W pijacki zwidze i narkotycznych oparach powstało dzieło z którego tak bardzo zadowolony jest Rob... :roll:
Obrazek

Evelina
Lekka Robsesja
Lekka Robsesja
Kontaktowanie:

Postautor: Evelina » 18:44, ndz, 07.cze 2009

Aguśka, wielkie dzięki za info! Feel czytałam już jakiś czas temu i wtedy ten wątek przeoczyłam. Ale właśnie odświeżyłam sobie podany rozdział i faktycznie - chyba tego mi brakowało - bezpośredniego odniesienia Roba do całej sprawy. Kontrowersje pewnie zawsze pozostaną, ale ja bardzo chcę mu wierzyć :)

Awatar użytkownika
Gringo
Robviously Robsessed
Robviously Robsessed
Kontaktowanie:

Postautor: Gringo » 20:39, ndz, 07.cze 2009

Szukałem w książeczce płyty Life thru a Lens i nic o Heffernanie nie jest wspomniane, za to na moim zakupionym niedawno singlu Angels jest cos o nim wspomniane -> w górnym lewym rogu przy spisie piosenek i autorów jest napisana dedykacja "Even Fallen Angels Laugh Last - Thanks to Raymond Heffernan''
Za to jako autorzy podani są Rob i Chumbers.

Nie wiem jakto jest w ,,Feel' opisane, ale wiem jak jest w ,,Aniołach i Demonach" Kilka stron, o tym jak poznali się przypadkowo w barze, Ray pokazywał Robowi swoje kompozycje, później próbowali coś tworzyć razem, ale później im nie wyszło i Heffernan podpisał umowę według której zrzeka się tego utworu i bierze za to kasę.

Widocznie musiało to mu wystarczyć bo jakoś o większym szumie wokół autorstwa ,,Angels'' nigdy za bardzo nie słyszałem :)
Obrazek

Awatar użytkownika
zeniu007
Robviously Robsessed
Robviously Robsessed
Kontaktowanie:

Postautor: zeniu007 » 19:42, pt, 18.wrz 2009

Nie wiem, czy to wykonanie "Angels" jest w stanie wycisnąć z Was jakąkolwiek łzę... Może łzę rozpaczy, współczucia :mysle: Przyznam, że ciężko się to słucha...
http://www.smog.pl/wideo/29137/myslaly_ ... uja_swiat/
Obrazek

Awatar użytkownika
ewela_18
Fan
Fan
Kontaktowanie:

Postautor: ewela_18 » 21:38, pt, 18.wrz 2009

omg :shock:
nawet simpson lepiej zaśpiewała
eh no cóż..

Awatar użytkownika
Rogogon
Zaawansowana Robsesja
Zaawansowana Robsesja

Postautor: Rogogon » 23:27, pt, 18.wrz 2009

ooo :evil:
cóż.. właśnie wysiadły mi słuchawki, kiedy ledwie co zaczęły refren. myślicie, że to przez nie...? :mysle: :D
"Something beautiful will come your way..."

Awatar użytkownika
Madzik
Max Robviously Robsessed
Max Robviously Robsessed

Postautor: Madzik » 20:10, ndz, 05.sty 2014

Słyszeliście o inicjatywie" Angels 4 nb 1"
http://www.youtube.com/watch?v=uXHrqdaN9fE
Cenel inicjatywy , któa jest mega rzpowszechniona już na Twitterze, Instagramie, Google+ i facebooku to aby Angels było numerem 1 na jak największej liczbie iTunes tj w róznych krajach - a zwłąszcza w UK.
Ma byc to prezent na 40 urodziny.
Tak więc 13 lutego polecam kupic Angels na iTunes :lol:

Jupus5

Postautor: Jupus5 » 18:14, wt, 15.lip 2014

Uważam iż fan Robbiego ma cały arsenał utworów, przy których może świetnie się bawić. Gdy załapiemy jego wyjątkowy styl i energię, odnajdziemy ją w naprawdę wielu kawałkach Roba. Albumach i bsidach. Natomiast każdy z nas docenia prawdziwe hity komercyjne. Rob ma ich sporo, a do tego są piękne. :) Ale wśród tych hitów są jeszcze inne piosenki. Wyjątkowe, które gdy słucham, dotykają moich uczuć i emocji w sposób nieopisywalny. Koją moje rany, lżej przy nich oddycham, czuję się zrozumiany. Wyciskają łzy. :) Wrażliwość tak silna jak ta Roba, jest wstanie uderzyć niczym piorun w wielu innych wrażliwców. Stąd tak częste łzy i artysty i jego widowni. Na przykład w Hanower czy na wielu innych koncertach Roba.

Dla mnie takimi piosenkami są niezaprzeczalnie: Feel, Angels, Better Man, Nans Song, Singing For The Lonely, Toxic, Love Somebody czy Adevertaing Space i ostatnio również Go Gentle I Heart And I. To jak najpiękniejsze piosenki świata dla mnie. Każdy artysta, którego bardzo cenię ma parę takich wyjątkowych piosenek. Rob ma ich wyjątkowo wiele. I chciałem się podzielić z wami swoim pozytywnym zaskoczeniem. Bo ja nie wierzyłem iż po tych wszystkich eksperymentach, które ostatnio stosował uda się mu stworzyć nowe, tak emocjonalnie mi bliskie utwory, a zrobił to. I kwałki takie jak "Go Gentle" czy "Heart and I" są jak dla mnie kolejnymi Feel, Angels. Melodia, przesłanie. Ukryte emocje i wrażliwość. To znaczy iż możemy uznać, że Rob pod tym względem z pewnością nie traci kondycji. A wałkowane Angels ma naprawdę godnych...być może nie zastępców ale są utwory godne zastąpienia ej piosenki podczas finału koncertu.

Wróć do „Muzyka”