O twórczości Roberta uczone dyskusje ;)

Komentuj nagrania Robbiego Williamsa.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Iwonia
Zaawansowana Robsesja
Zaawansowana Robsesja

Postautor: Iwonia » 20:08, śr, 01.wrz 2010

Prościutka piosenka-pop ładnie opakowany,taki właśnie w stylu Gary'ego...Wkład Roba (poza tekstem) to oczywiście osobowość,ta aura niedomówienia,ironii...Naprawdę fajny klip,dowcipny,przewrotny pomysł :lol: Ja też najchętniej wracam do pierwszych albumów-to było zadziorne,energetyczne,porywa do dziś,nigdy nie nudzi.
Czekam na kolejne oczarowania :zakochana: :zakochana:

Awatar użytkownika
Madzik
Max Robviously Robsessed
Max Robviously Robsessed

Postautor: Madzik » 09:58, pt, 03.wrz 2010

"shame" jako piosenka dla mnie jest poprawna. Bez wiekszego wrazenia. Mimo ,ze obaj -Gary i Rob maja ogromny potencjal i razem mogli stworzyc cos niesamowitego, piosenka jest jedynie przecietna. Wg. mnie jest utrzymana od poczatku do konca w stylistyce jaka chlopacy z TT przyjeli wracajac z Rule the world.
Klip do "Shame" hm...czy tylko ja mam takie wrazenie czy momentami klip jakby przypomnia fragmenty z dramatu Brokeback Mountain z Heathem Ledger i Jake'em Gyllenhaall? Moze to tylko moje urojenie.
"shame" jest chwytliwe, no ale daleko mu do "Could it be magic" :spiew: :twisted: :roll:

Awatar użytkownika
...Aguśka...
Max Robviously Robsessed
Max Robviously Robsessed

Postautor: ...Aguśka... » 14:10, pt, 03.wrz 2010

Madzik to nie urojenie, to całkiem zamierzony krok w tym kierunku. Już kiedyś o tym coś wspominaliśmy że zamierzają nakręcić klip właśnie z podtekstem do Brokeback Mountain.

Ja piosenke przesłuchałam kilkakrotnie i wychodzi mi że to nie moje radio szwankuje tylko jednak wokal. Niestety.
Obrazek

Awatar użytkownika
invincible
Fan
Fan

Postautor: invincible » 22:08, ndz, 12.wrz 2010

...Aguśka... pisze:So I got busy throwing everybody underneath the bus to jakiś idiom?? rozumiem ze nie tłumaczysz tego słowo w słowo.

Nie, nie jest to idiom, przetłumaczyłam to niedosłownie, bo po polsku brzmi kretyńsko. Jest to za to inna wiekopomna kwestia - jedyne zdanie w tym tekście, które brzmi jakby je napisał Rob...

...Aguśka... pisze:Brakuje mi rozwalania tekstu na części pierwsze i doszukiwania się drugiego dna...

No niestety, ten tekst się do tego nie nadaje. Brak drugiego dna w tym utworze jest jego cechą główną.

...Aguśka... pisze:Aż się chce powiedzieć jaka szkoda... że nie rozmawiamy...

Ależ rozmawiamy :)
1958 - Forever

Awatar użytkownika
Rogogon
Zaawansowana Robsesja
Zaawansowana Robsesja

Postautor: Rogogon » 15:57, pn, 13.wrz 2010

invincible pisze:...Aguśka... napisał:
So I got busy throwing everybody underneath the bus to jakiś idiom?? rozumiem ze nie tłumaczysz tego słowo w słowo.

Nie, nie jest to idiom, przetłumaczyłam to niedosłownie

zastanowiło mnie to i poszperałam tu i tam :) no i w jakimś ostatnio oglądanym przeze mnie filmie też była taka fraza. nie wiem czy idiom czy nie, ale kilka źródeł podaje, że "throw sb under the bus" znaczy mniej więcej "zwalać winę za swoje złe uczynki/błędy na kogoś innego". Może by pasowało i kontekstowo, co? ;)
"Something beautiful will come your way..."

Awatar użytkownika
invincible
Fan
Fan

Postautor: invincible » 20:21, pn, 13.wrz 2010

Tak, jest to jedno ze znaczeń. Ale sam zwrot nie jest idiomatyczny.

Może oznaczać: 1. źle kogoś traktować (wyżywać się na kimś); 2. obwiniać kogoś niezasłużenie -> to wersja niezastąpionego urban dictionary (to sacrifice some other person, usually one who is undeserving or at least vulnerable, to make personal gain); 3. zrobić z kogoś kozła ofiarnego.

Do kontekstu pasują wszystkie trzy :) Do Roba najbardziej pasuje mi 1 ;)
1958 - Forever

Wróć do „Muzyka”