O twórczości Roberta uczone dyskusje ;)

Komentuj nagrania Robbiego Williamsa.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Morris Moss
Robviously Robsessed
Robviously Robsessed

Postautor: Morris Moss » 19:52, sob, 11.sie 2007

Nie mów nie

Kiedy mieliśmy tylko 17 lat
I zostaliśmy rzuceni w społeczeństwo
To był koniec ciebie i mnie
Dla tego kim mogliśmy się stać

I jeśli nie pozostaliśmy w kontakcie
Domyślam się, że nie dbaliśmy o to zbytnio
Nigdy nie zrozumieliśmy tych rzeczy
Ale teraz potrzebuje cię

Nigdy nie miałem zamiaru cię upokorzyć
Ale upokorzenie cię było proste

Czy nie złamało to twojego serca
Może jestem właśnie zbyt potrzebujący
Czy jakaś część ciebie nadal potrzebuje mnie
W twoim życiu, w twoim sercu
Nie mów tak, po prostu poproś mnie
Jeśli jesteś nadal sobą i jeśli nie jesteś
Ale nie mów nie

My walczyliśmy razem śmialiśmy się razem
Mówiliśmy rzeczy mając nadzieję że są wspaniałe
Myśl utraty ciebie na zawsze
Doprowadzała mnie do płaczu
I teraz wzrastasz żeby być
Sentymentalnym wspomnieniem
Czy nadal jesteś sobą bo ja jestem wciąż
Ostatecznie mam taką nadzieję

Życie zaczyna się gdzieś jeszcze
To był nasz czas żeby umrzeć

Nie mów nie

Więc, co wiesz
Gdzie idziesz
To była zabawa
Oh czy przeżyłaś będąc pogrzebaną żywcem
Tak jak ja

Nie mów nie

Nie mów nie

Awatar użytkownika
...Aguśka...
Max Robviously Robsessed
Max Robviously Robsessed

Postautor: ...Aguśka... » 08:25, pn, 13.sie 2007

Wchodze na forum po tygodniach niebytu i widze mnóstwo stron do poczytania w "uczonych" ...
a tu co sie okazuje że nie dość ze wrzucacie tu same tłumaczenia i to jeszcze powtarzacie piosenki które juz były tłumaczone jak chocażby Ghosts, czy Okienko Małej Barbie :wink:

ani słowa o tym co jakaś piosenka dla Was oznacza, co czujecie, jak ją słuszycie ... echo... rozstrzasacie swoje umiejętności badź tez brak umiejętności w angielskim... 4 strony gledzenia o niczym.

Kurcze śmietnik sie tu zrobił nie do opisania. :poddajesie:
Obrazek

Awatar użytkownika
Andulka
Robviously Robsessed
Robviously Robsessed
Kontaktowanie:

Postautor: Andulka » 13:13, pn, 13.sie 2007

Aguska WELCOME BACK :welcome:

Awatar użytkownika
Agnieszka
Robviously Robsessed
Robviously Robsessed
Kontaktowanie:

Postautor: Agnieszka » 21:13, pn, 13.sie 2007

Aguśka więcej zrozumienia dla nowych osób, nie każdy śledzi to forum od początku :lol: Natomiast teraz już na pewno dokładniej będą lepiej wczytywać się. I nie jest to rzeczą niemożliwą, żeby ponownie zapanował tu ład :wink:
Obrazek

Something beautiful will come your way:)

Awatar użytkownika
...Aguśka...
Max Robviously Robsessed
Max Robviously Robsessed

Postautor: ...Aguśka... » 21:37, pn, 13.sie 2007

Agnieszka ale ja mam zrozumienie dla nowych ale ci nowi nie są wcale tacy znowu nowi siedza tu wiecej niz pół roku i powinni wiedzeć jak to sie wszystko kreci...

Żeby nie być gołosłowną kilka zdań na temat Place to Crash. To energetyczny kop ale nie w stylu Let Me Entertain You tylko zecydowanie bardzej w stylu myslałam o Man Machine ale chyba jednak nie moge sie zdecydować... Mosze któryś z b- sidów ...
A piosenka z czym mi sie kojarzy, no weźcie jak zawsze tylko z jednym- Jak zwykle... Nie, nie moi drodzy nie o narkotykatch myśle... :lol2:
:lody: (trudno mi było znaleść coś bardzej odpowedniego)
Obrazek

Awatar użytkownika
Agnieszka
Robviously Robsessed
Robviously Robsessed
Kontaktowanie:

Postautor: Agnieszka » 22:06, pn, 13.sie 2007

Aguśka kocham tę piosenke, dlatego trzeba powiedzieć sobie wszystko szczerze co do niej :lol2: Piosenka jest genialna i mówiąc wprost piosenka zawiera w sobie fragmenty mówiące zarówno o seksie i narkotykach. Nigdy nie zastanawiałam się nad nią głębiej, bo zawsze ciesze się z każdej wysłuchanej nutki tego utworu, ale na pierwszy rzut oka z tekstu jak nic te dwie rzeczy wynikają: "Nie mogę śpiewać, nie mogę tańczyć ale to mnie nie powstrzymało, To będzie cud jeśli zadzwonię, jeśli w ogóle do ciebie zadzwonię", "Czuję taki zew, By wykorzystać swoją pozycję, Wykorzystać ją używając ciebie". Oczywiście na deser wspomnienie o miłości do pieniędzy :wink: Dodatkowo mam wrażenie, że Robbie śpiewa w tekście o tym tak jakby uważał siebie za kogoś "niższego" od kobiet?? :roll: Używajmy najprostszych słów i nie bójmy się ich, no ale w sumie emotikonki też piękna rzecz 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiek
Robviously Robsessed
Robviously Robsessed

Postautor: Krzysiek » 20:51, śr, 19.wrz 2007

Tak jak pisałem wcześniej, podejmę się, ale nie wiem z jakim skutkiem. Mam nadzieję, że mi pomożecie.

Chciałem jednak zacząć od tego, że jeżeli Rob śpiewa w She`s The One o długo wyczekiwanym - pierwszym miejscu na listach przebojów, to jaki w tym sens, skoro piosenka nie jest jego tworem. Ale to już inną drogą...

Tu jest tłumaczenie piosenki Handsome Man autorstwa Mav. Mam nadzieję, że nie jesteś zła, że je umieszczam, ale koniec końców trzeba jakoś rozruszać forumowiczów.

Tłumaczenie należy to autorki czyli Mav i ona ma prawo je udostępniać lub też może sobie tego nie życzyć a skoro się o tego nie rozpowszechnianie prosiła to takie ostentacyjne wklejanie go tu uważam koniec końców za brak kultury i zaprzepaszczenie szans na dostanie kolejnych tekstów i na jej prośbę je usuwam. - JoannaD_arc

--------------
Ostatnio zmieniony 20:18, pt, 09.lis 2007 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Me ayuden a cambiar Y me hagan ser mejor !

JoannaD_arc

Postautor: JoannaD_arc » 20:57, śr, 19.wrz 2007

Nie jest tu zbyt dużo do obmawiania, ale może pociągnę temat. W tej piosence Rob zaczął być pewny siebie i śmiało mówi o tym, że jest przereklamowany. Kilka nagród najseksowniejszego mężczyzny na świecie zrobiło mu wodę z mózgu.
Ta piosenka jets DOKŁADNIE o czymś przeciwnym.....Wczytaj się jeszcze raz w tekst oryginalny i w tłumaczenie, to jedna wielgaśna IRONIA, a oddając głos autorowi ;)

"Nadszedł czas, aby wykonać piosenkę „The World’s Most Handsome Man”, śpiewaną w pierwszej osobie. „Robię sobie w niej jaja z siebie” – wyjaśnia Rob. „Ludzie mają takie wyobrażenie o mnie: jestem kurewsko arogancki, zajebiście pewny siebie i uważam siebie za ósmy cud świata.” Zatem w tym kawałku dokładnie w ten sposób sam siebie prezentuje, aż do momentu, gdy, w samym środku piosenki, pozwala odrobinie światła przedrzeć się przez fałsz tego brawurowego utworu. „If you don´t see me, I don´t exist” („Nie istnieję, jeśli mnie nie dostrzegasz”) – śpiewa w pewnym momencie. „It´s not very complicated” („To jest bardzo proste”) – śpiewa kawałek dalej – „I´m just young and overrated” („Jestem po prostu młody i przereklamowany.”)
– „Wrzuciliśmy to dla tych, którzy kompletnie nie zauważą ironii w tym, co śpiewam” – mówi Rob. „Bo będzie wielu ludzi, którzy słuchając tej piosenki, nie będą się w nią wsłuchiwać uważnie i pomyślą: Zarozumiały skurczybyk.”"

Awatar użytkownika
Kuba
Robviously Robsessed
Robviously Robsessed
Kontaktowanie:

Postautor: Kuba » 21:08, śr, 19.wrz 2007

A ja chciałbym wypowiedzieć się na temat piosenki Let Love Be Your Energy. Zauważyłem, że ma ona mniej-więcej tylu samu zwolenników co przeciwników. "Przeciwnicy", w sensie osób, którym ten utwór nie przypadł do gustu. Ja zaliczam się do pierwszej grupy. Tekst z przesłaniem, świetny wokal - częste zmiany intonacji przez Roba, a przede wszystkim... muzyka! Bardzo podobają mi się ciągle grające gitary w tle. Do tego wręcz cudowne wersje Live! :zakochana: To wszystko czyni LLBE jedną z najlepszych piosenek Roba, a drugą, zaraz po Supreme, w mojej "TOP Liście" :lol2:
Odszedłem z Forum, jednak dalej jestem (parafrazując moje pierwsze posty) Największym Fanem Robbiego Williamsa. Pozdrawiam wszystkich fanów, którzy nadążają za nowymi pomysłami naszego idola i po prostu mu ufają. Dystans do samego siebie (i do robsesji) jest ważny, jednak nie należy z nim przesadzać. Mam zamiar do końca życia nazywać Robbiego Williamsa swoim ulubionym piosenkarzem (a liczę, że jeszcze długo pożyję). Pozostaję jemu jak i Wam
szczerze oddany Kuba K
.

Awatar użytkownika
...Aguśka...
Max Robviously Robsessed
Max Robviously Robsessed

Postautor: ...Aguśka... » 21:33, śr, 19.wrz 2007

To ja wam tylko tak po krótce podpowiem jedną sprawe. Ten temat jeśli bierze sie za jedna piosenke ma ja wyczerpać w 100%
Jeśli chcecie zeby ktoś sie wypowiedzał w danej piosence pozwólcie na to a nieprzeskakujcie z tematu na temat ( jak żaby ) Jeśłi interesuje Was dyskusja a nie tylko zapełnianie forum pierdołami.... :twisted:
Obrazek

Mav

Postautor: Mav » 22:51, śr, 19.wrz 2007

Kelcio, powiedz mi, #$*@&, którego fragmentu tej konwersacji jednak nie udało Ci się przyswoić:

skasowane! nie zgodne z regulaminem. Admin

???

Awatar użytkownika
Andulka
Robviously Robsessed
Robviously Robsessed
Kontaktowanie:

Postautor: Andulka » 06:36, czw, 20.wrz 2007

:lol2: Jakos dziwnie mialam przeczucie,ze ten post znajdzie tu miejsce :spiew:

Awatar użytkownika
Agnieszka
Robviously Robsessed
Robviously Robsessed
Kontaktowanie:

Postautor: Agnieszka » 11:43, czw, 20.wrz 2007

Cool 8) To w końcu zabieracie się za Handsome Man czy Let Love Be Your Energy? Bo póki co każdy pisze o czym innym :lol2:
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiek
Robviously Robsessed
Robviously Robsessed

Postautor: Krzysiek » 12:59, czw, 20.wrz 2007

---
Ostatnio zmieniony 20:19, pt, 09.lis 2007 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Me ayuden a cambiar Y me hagan ser mejor !

Awatar użytkownika
Kuba
Robviously Robsessed
Robviously Robsessed
Kontaktowanie:

Postautor: Kuba » 13:43, czw, 20.wrz 2007

"tych ludzi"? Lepiej zacznij od siebie...
Odszedłem z Forum, jednak dalej jestem (parafrazując moje pierwsze posty) Największym Fanem Robbiego Williamsa. Pozdrawiam wszystkich fanów, którzy nadążają za nowymi pomysłami naszego idola i po prostu mu ufają. Dystans do samego siebie (i do robsesji) jest ważny, jednak nie należy z nim przesadzać. Mam zamiar do końca życia nazywać Robbiego Williamsa swoim ulubionym piosenkarzem (a liczę, że jeszcze długo pożyję). Pozostaję jemu jak i Wam
szczerze oddany Kuba K
.

Mav

Postautor: Mav » 22:02, czw, 20.wrz 2007

RW POWER FOREVER!!!

but not for everybody...

Awatar użytkownika
Geffarda
Robviously Robsessed
Robviously Robsessed
Kontaktowanie:

Postautor: Geffarda » 20:05, czw, 31.lip 2008

BŁAGAM !!! BŁAGAM !!! BŁAGAM !!! :padam:
Zróbmy jakąś rozkminke nad którąś z piosenek, bo to forum jak narazie opiera się na odgrzewanych po stokroć linkach z Youtube i grach, które powoli nudzą ... :roll:
Co się stało z burzami mózgów i wypracowaniami na Bóg wie ile literek odnośnie jedengo zdania! Nad tymi fajnymi czasami gdzie większość tu zaglądała z przekonaniem 'chcę', a nie 'zajrze, bo może coś się wydarzyło'. Poczytajcie pare stron wstecz i się zastanówicie, czy nie chcielibyście tak jak dawniej popisać chociaż by o tym jak to usłyszałem/usłyszałam dzisiaj w sklepie 'Supreme' i przeszły mi po plecach ciarki. Ja wiem, że pewna część froum gardzi tym czymś, cześć po prostu tu już nie zagląda, ale chociaż ta garstka co tu siedzi i mozolnie czyta każdy wyraz niech się wysili w tworzenie forum, a nie śmietnika, gdzie każdy po sobie jeździ !

To za jaką piosenkę się bierzemy?

Awatar użytkownika
...Aguśka...
Max Robviously Robsessed
Max Robviously Robsessed

Postautor: ...Aguśka... » 21:35, czw, 31.lip 2008

Geffarda wiesz że ja zawsze i chętnie. Wybieraj co chcesz!! Myśle że damy rade zrobić większość z utworów niejakiego pana Williamsa.
Kiedyś sprawiało i to ogromna frajde.
Obrazek

Awatar użytkownika
Geffarda
Robviously Robsessed
Robviously Robsessed
Kontaktowanie:

Postautor: Geffarda » 07:25, pt, 01.sie 2008

Na początek przydałoby się zrobić liste utworów, które zostały już przemaglowane :) A później wziąć się za np.Millenium? (o ile nie było jeszcze oamwiane)

Awatar użytkownika
meg89
Fan
Fan

Postautor: meg89 » 12:44, pt, 01.sie 2008

Geffarda pisze:Na początek przydałoby się zrobić liste utworów, które zostały już przemaglowane :) A później wziąć się za np.Millenium? (o ile nie było jeszcze oamwiane)

No to macie liste :lol2:, mam nadzieję, że niczego nie pominęłam, bo tylko z grubsza przeglądnęłam te 20 stron tematu...

Me And My Monkey
Ghosts
Radio
Hot Fudge
Cursed
The Trouble With Me
Lazy Days
She's The One
Supreme
Love Somebody
She's Madonna
Burselm Normals