Robbie Williams jako Drag Queen?

Tutaj przeczytasz najnowsze informacje i możesz je komentować.

Moderator: Moderatorzy

Mav

Postautor: Mav » 13:45, czw, 08.lut 2007

Drodzy zgromadzeni!

Na skutek działalności jakichś podłych wirusów skasował nam się fragment wczorajszej dyskusji. Szanowne grono dyskutujące uznało, że się wirusom nie damy i nasz dorobek tekściarski zostanie uratowany.

Sytuacja w skrócie:

Po poście naszej niezastąpionej Madzik, wyczulonej na wszelkie przejawy niekompetencji w zakresie czytania tematów (jak dobrze, że mamy kogoś takiego) posypało się kilka postów oburzonych ostrością jej wypowiedzi.

Następnie odezwał się głos zdrowego rozsądku w osobie Ajki, która powróciła do tematu, zwracając uwagę, że już dyskutowaliśmy na ten temat i wspominając o elaboraciku w języku angielskim autorstwa mojej skromnej osoby. Ajka jednocześnie, na fali rozczarownia stopniem wychwytywalności ironii, ukuła już kultowy termin: "[ironia]", co należy zapamiętać :lol2:

Na to do dyskusji wkroczyła Slow, która po lekturze ww. eleboraciku zgodziła się z jego głównymi założeniami, jednakże [ironicznie] wezwała o ustalenie kto na tym forum jest ostateczną instancją w kwestii interpretacji tekstów i od czyich stwierdzeń nie ma odwołania.

Na to odpisałam [ironicznie] ja, że to ja jestem ową instancją i wyraziłam oburzenie, że ktoś może mieć co do tego wątpliwości. Na co Slow [ironicznie] odpisała, że o tym wie.

Chcąc zakończyć te słowne przepychanki (acz całkiem sympatyczne i niegłupie) zamieściłam następujący tekścik:

Doo Pi Doo Pi Doo…

So I sing the song
To tell the truth
I could be scared of anyone
But I can’t be scared of you
I don’t want to carry on
This discussion will not do
Oh Chris make me smart but not yet

I tell a joke
I tell it million times
If anybody get it
Should I sit and analize?
Isn’t it better to joke and make them think?
Oh Chris, it’s insane so let’s just wink!

Na co otrzymałam uwagę od Radka, naszego administratora, że to off-topic i nie na temat, i zaczął się spór o tym, czy, jak to pięknie podsumowała Ajka, „lepiej pisać sensowny off-topic czy bezsensowny topic”. Była to jej reakcja na moją uwagę, że jest mnóstwo wielostronicowych dyskusji na tematy w stylu „moja ulubiona piosenka pod prysznicem”. Radek napisał kolejny post, ubolewając co by było, gdyby w ramach zwalczania głupoty 400 osób napisało sobie fragment piosenki i że forum gwarantuje wolność słowa, również słowa głupiego. Na co odparłam, tym razem złośliwie, a nie [ironicznie], że z trudem wyobrażam sobie nawet 4 osoby, które mogłyby taki wierszyk zamieścić i że wyjaśnimy sobie może resztę kwestii poza forum, co też miało miejsce.

I w tym momencie była 2 nad ranem i wszyscy, poza wirusami, poszli spać. Po przebudzeniu się tego świtu, ok. godz. 12, zastałam tylko post Madzik a pod nim dzisiejsze posty Kate i Madrisity.

Soł – jeśli pominęłam czyjąś wczorajszą wypowiedź, to niech się przypomni i możemy jechać dalej.

Aguś – nie śniło Ci się forum, naprawdę ;)

Awatar użytkownika
Alida
Super Max Robviously Robsessed
Kontaktowanie:

Postautor: Alida » 13:57, czw, 08.lut 2007

hehe Mav moj post znikal i go nie przytoczylas :wink: ale chyba teraz bylby spozniony wiec chyba go nie bede pisac na nowo :twisted:
Obrazek
''If God closes the door...he opens the window'';)

kingus

Postautor: kingus » 13:58, czw, 08.lut 2007

Mav pisze:Doo Pi Doo Pi Doo…

So I sing the song
To tell the truth
I could be scared of anyone
But I can’t be scared of you
I don’t want to carry on
This discussion will not do
Oh Chris make me smart but not yet

I tell a joke
I tell it million times
If anybody get it
Should I sit and analize?
Isn’t it better to joke and make them think?
Oh Chris, it’s insane so let’s just wink!

Mav po wieki będzie to moją modlitwą! :twisted:

a te wirusy to na pewno z rw.com !!!!!!

ajka74

Postautor: ajka74 » 14:08, czw, 08.lut 2007

Mav dobrze że tak ładnie wszystko zapamiętałaś i nic nie pominęłaś

już się bałam że słowo [ironia] nie wejdzie do naszego słownika, (chyba że zostanie ocenzurowane :twisted: ) ale skoro Radek słusznie zauważył że jest wolność słowa, nawet głupiego, to nie ma się co przejmować ....

jak niektórzy może jeszcze nie zauważyli fragment piosenki Roba jest przerobiony i nie jest to oryginalny tekst Make me pure tylko jego odmieniona wersja pasujaca akurat do tematu naszej dyskusji :roll: czyli z tego wniosek, że nie nauczyli się niektorzy dokładnie czytać (ze zrozumieniem)

aha i jeszcze moj wczorajszy post (moze nie co do słowa):

:sciana: :sciana: :sciana: może zapytamy Chrisa, co :?:
on pewnie będzie wiedział o kim jest ta piosenka :twisted: [ironia]

no i podobno zabiłam Mav tym postem....
i tak się zaczęła historia z [ironią]
od dziś trzeba tego używać by inni byli świadomi czy piszemy serio czy sie nabijamy :lol2: znamy już konsekwencje nie złapania żartu, więc .... :myślę: to by było na tyle

Awatar użytkownika
...Aguśka...
Max Robviously Robsessed
Max Robviously Robsessed

Postautor: ...Aguśka... » 14:15, czw, 08.lut 2007

Pięknie dziękuje za tak szybką odpowiedz Mav. Nareszcie moge sie odwołać do tematu.

Wierszyk piękny idealnie oddaje charakerek RW. Jako że jesteś jego twórcą weź to ładnie przetłumacz żeby nie angliści też zajarzyli w czym rzecz.
Rzeczywiście Rob idealnie potrafi używać Ironii - czy ja to mam jakoś zaznaczyć jako znak towarowy Ajki :wink:
I cała ta piosenka jest włąsnie taka. I jeśli nawet dla jednych jest o Madonnie a dla innych nie to juz kwestia zupełnie inna ale o tym to myślę ze możemy porozmawiać o tym w uczonych dyskusjach skoro to tak ważna piosenka. [ironia]

Natomiast co do używania przez uczastników forum IRONII czy też słów które mog a kogoś obrażać proponuje dyskusje przenieść do tematu
http://www.robbiewilliams.pl/forum/view ... 1120#61120

i niech sie rzeczywiście zacznie coś dziac w tej kwestii bo widze że coraz wiecej mamy sobie do zarzucenia ale jakoś nie potrafimy tego wyrazić tak by nikogo przy tym nie obrażać :twisted:
Obrazek

kingus

Postautor: kingus » 15:12, czw, 08.lut 2007

...Aguśka... pisze:i niech sie rzeczywiście zacznie coś dziac w tej kwestii bo widze że coraz wiecej mamy sobie do zarzucenia ale jakoś nie potrafimy tego wyrazić tak by nikogo przy tym nie obrażać

no wiesz Aguśka, nie wszyscy zostają oświeceni przez boga Chrisa w tym samym czasie. ale grunt to mieć właściwego Nauczyciela i Przewodnika po świecie Ironii :!:

PS Mogłby ktoś zatrzymać licznik moich postów?? :twisted:

ajka74

Postautor: ajka74 » 15:43, czw, 08.lut 2007

kingus pisze:nie wszyscy zostają oświeceni przez boga Chrisa w tym samym czasie

dlatego właśnie tłumaczymy 'Feel"

poza tym nie czuję sie jeszcze oświecona choć już bym chciała :mysle:

Awatar użytkownika
...Aguśka...
Max Robviously Robsessed
Max Robviously Robsessed

Postautor: ...Aguśka... » 20:19, czw, 08.lut 2007

kingus pisze:no wiesz Aguśka, nie wszyscy zostają oświeceni przez boga Chrisa w tym samym czasie. ale grunt to mieć właściwego Nauczyciela i Przewodnika po świecie Ironii

Kinguś ja dużo wcześniej zanim poznałam Chrisa umiałam sie posługiwać {ironią} i śwetnie ją czuje więc ten facet nie ma z tym nic wspólnego. :wink: :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
Alida
Kontaktowanie:

Postautor: Alida » 21:30, czw, 08.lut 2007

proponuje wrocic do tematu :lol2:
Obrazek

''If God closes the door...he opens the window'';)

Mav

Postautor: Mav » 01:19, pt, 09.lut 2007

Ad rem zatem....

Teledysk "She's Madonna" jest, moim zdaniem, genialny. Jest w nim mnóstwo wątków i tony przekazu, ale chciałam wygodnicko wspomnieć tylko o kwestiach, które potwierdzają moją interpretację słów piosenki ("uczone").

Może najpierw osobisty wątek. Rzecz się dzieje w dniu, gdy pierwszy raz teledysk ujrzałam. Siedzę sobie spokojnie przed komputerem, dostaję od padalca linka do teledysku, który się leniwie ściąga :lol2: No i go odpalam... i zapadam się w fotel na całe lata świetlne, czyli ok. 4 min. Bo to co widzę, to nie tylko teledysk genialny ze względów, o których tu pisać nie będę, ale, co dla mnie było najważniejsze, potwierdzający co, to odczytywałam intuicyjnie w tekście.

Bo co tam widzimy? Salę pełną transwestytów, wielu z nich podobnych do prawdziwych postaci ze świata showbussinessu. Znudzeni, zblazowani, cała ta banda, która się jakoś dziwnie poprzebierała i siedzi, jedni na drugich, smutni, z minami skazańców, świadomi swojej klęski. Ale mogą to okazywać, bo są tylko w swoim towarzystwie, tu mają prawo byc smutni i rozczarowani sami sobą.

Rob pokazuje transwestytę jako symbol postaci ze świata showbussinessu - przebranego, ostro pomalowanego, udającego kogoś kim nie jest. Z różnych przyczyn... ale głównie po to, aby się sprzedać...

A czym jest początek właściwego teledysku, już po "wywiadzie"? Kojarzy mi sie z ostatnią sceną "Niebezpiecznych związków" Frearsa. Glenn Close zmywająca makijaż. Wielki topos w kulturze - zmywanie makijażu,zdejmowanie przebrania, przyznanie się do win, symboliczne narodziny, odrodzenie. Tylko, że tutaj mamy to na początku. Następuje zrzucenie przebrania (wyraźne nawiązanie do całego albumu), ale to nie jest najtrudniejsza część w tym filmie. Tutaj, po zrzuceniu przebrania następuje katharsis, ale nie zmienia to faktu, że ten oczyszczony nadal przebywa w zepsutym świecie. Przebywa w nim, ale nie jest już rozumiany. Krzyczy do zgromadzonych w sali o ich zakłamaniu, ale oni go nie słyszą i nie rozumieją, on już jest poza ich światem, są zbyt zblazowani.

To jest główne przesłanie, a jest też mnóstwo wątków pobocznych, choćby cały wywiad i rzut oka na konkretne drag queens. I wiele, wiele innych. Kopalnia...

Genialny teledysk do średniej piosenki z genialnym tekstem.

kingus

Postautor: kingus » 07:59, pt, 09.lut 2007

...Aguśka... pisze:
kingus pisze:no wiesz Aguśka, nie wszyscy zostają oświeceni przez boga Chrisa w tym samym czasie. ale grunt to mieć właściwego Nauczyciela i Przewodnika po świecie Ironii

Kinguś ja dużo wcześniej zanim poznałam Chrisa umiałam sie posługiwać {ironią} i śwetnie ją czuje więc ten facet nie ma z tym nic wspólnego. :wink: :roll:

wybacz, zapomniałam dodać w swoich poście [ironia] :lol:

Awatar użytkownika
Andulka
Robviously Robsessed
Robviously Robsessed
Kontaktowanie:

Postautor: Andulka » 11:20, śr, 14.mar 2007

Nehmt jetzt an unserem Drag Queen Contest teil. Wir suchen Europas besten Travestiekünstler!
Robbie hat es in seinem abgedrehten Video zu She's Madonna vorgemacht und jetzt wollen wir sehen, was Ihr so drauf habt.
Werft Euch in glitzernde Klamotten, tragt Tusche auf und schickt uns Eure Fotos. Je origineller, desto besser! Es gibt heiße Preise zu gewinnen! Mehr Informationen findet Ihr unter RobbieWilliams.com/hesmadonna!

Tlumaczenie:

Wez udzial w konkursie Drag Queen.Szukamy najlepszego Transwestycyjnego artysty!
Robbie pokazal juz jak to idzie w swoim zakreconym teledysku "She´s Madonna",teraz chcemy widziec co Wy potraficie.
Wskoczcie z swiecace ciuchy,naluzcie tusz i wyslijscie nam Wasze zdjecia.Im orginalniej tym lepiej! Jest wiele goracych nagrod do wygrania ! Wiecej informacji znajdziecie na RobbieWilliams.com/hesmadonna.

Awatar użytkownika
zeniu007
Robviously Robsessed
Robviously Robsessed
Kontaktowanie:

Postautor: zeniu007 » 18:01, wt, 08.maja 2007

Mój kolega pewnie by wygrał w tym konkursie. Robi się na DQ Violettę Villas. Ja odpadam z tej gry... Nie włożyłbym damskich ciuszków... :madrala:

Awatar użytkownika
Kuba
Robviously Robsessed
Robviously Robsessed
Kontaktowanie:

Postautor: Kuba » 18:10, wt, 08.maja 2007

zeniu007 pisze:Ja odpadam z tej gry... Nie włożyłbym damskich ciuszków...

Nie przesadzaj :wink:. Ja grałem Nel, z Pustyni i w Puszczy :twisted:. Przwróciłem się w butach na obcasach mojej mamy jak wchodziłem do klasy :lol2:.
Odszedłem z Forum, jednak dalej jestem (parafrazując moje pierwsze posty) Największym Fanem Robbiego Williamsa. Pozdrawiam wszystkich fanów, którzy nadążają za nowymi pomysłami naszego idola i po prostu mu ufają. Dystans do samego siebie (i do robsesji) jest ważny, jednak nie należy z nim przesadzać. Mam zamiar do końca życia nazywać Robbiego Williamsa swoim ulubionym piosenkarzem (a liczę, że jeszcze długo pożyję). Pozostaję jemu jak i Wam
szczerze oddany Kuba K
.

Awatar użytkownika
zeniu007
Robviously Robsessed
Robviously Robsessed
Kontaktowanie:

Postautor: zeniu007 » 19:08, wt, 08.maja 2007

Kmieciu jestem w szoku :galy: Fajna rola... ja też miałem w swoim życiu kilka damskich ról, ale za Drag Queen bym się na pewno nie zrobił... Napatrzałem się w życiu już na takie osoby... :roll: Oczywiście mi to nie przeszkadza, ale ja sam z daleka od tego typu przebieranek...

Awatar użytkownika
Monii
Uzależniony od forum
Uzależniony od forum
Kontaktowanie:

Postautor: Monii » 21:11, śr, 09.maja 2007

takie przebieranki to nic strasznego! kupa dobrej zabawy:) sama dziś z koleżanka na potrzeby pewnej potrzeby zrobiłysmy z pewnego zabawnego męzczyzne na Drag Queen i było zarąbiście! wyglądał/a bosko! kurde jaka szkoda że nie mogłam brać udziału w charakteryzacji Roba.... ech czekam na swoją szansę :)
Obrazek
"You're one of God's better people
And you don't know
That's why you're special"

Awatar użytkownika
zeniu007
Robviously Robsessed
Robviously Robsessed
Kontaktowanie:

Postautor: zeniu007 » 01:00, czw, 10.maja 2007

Monii mi chodzi, że ja w życiu nie zrobiłbym się na prawdziwą Drag Queen. Też nie raz byłem przebierany na różne potrzeby za płeć przeciwną... :wink:

Awatar użytkownika
Monii
Uzależniony od forum
Uzależniony od forum
Kontaktowanie:

Postautor: Monii » 22:44, czw, 10.maja 2007

zeniu007 pisze:Monii mi chodzi, że ja w życiu nie zrobiłbym się na prawdziwą Drag Queen. Też nie raz byłem przebierany na różne potrzeby za płeć przeciwną... :wink:

Zeniu007 mój qmpel zrobił się kiedys na prawdziwą Drag Queen i wyglądał bosko!!!!!!!!!!!!!! a zabawa przednia:)
Obrazek

And you don't know

Awatar użytkownika
zeniu007
Robviously Robsessed
Robviously Robsessed
Kontaktowanie:

Postautor: zeniu007 » 02:05, pt, 11.maja 2007

Monii, a ten Twój kolega, to on tak wiesz... lubi to robić?? Czy tylko raz to zrobił?

Awatar użytkownika
Monii
Uzależniony od forum
Uzależniony od forum
Kontaktowanie:

Postautor: Monii » 22:27, pt, 11.maja 2007

zeniu007 pisze:Monii, a ten Twój kolega, to on tak wiesz... lubi to robić?? Czy tylko raz to zrobił?

z tego co wiem to tylko raz:) nie robi tego na codzień ;) niemniej jednak super jest zbaawa jeśli kolesie są jako Drag Gueen!
Obrazek

And you don't know

Wróć do „Newsy”