Rob & ABBA

Jeśli informacja nie jest pewna to miejsce dla niej.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Geffarda
Robviously Robsessed
Robviously Robsessed
Kontaktowanie:

Rob & ABBA

Postautor: Geffarda » 05:29, pt, 03.lis 2006

Robbie Williams chciałby zaśpiewać z zespołem ABBA.

Anglik spotkał się ostatnio z jedną z wokalistek legendarnej grupy - Anni-Frid Lyngstad. Zaproponował wspólne wykonanie utworu "Dancing Queen". - Rzeczywiście rozmawialiśmy o nowej wersji jednego z naszych hitów - przyznała Szwedka w wywiadzie dla gazety "Daily Star"

Kwartet ABBA nie istnieje od 1983.

Tymczasem 20 listopada ukaże się składanka "Number Ones", zawierająca 9 piosenek formacji, które trafiły na 1. miejsce brytyjskiej listy przebojów w latach 1974-1980.
Obrazek

kingus

Postautor: kingus » 08:21, pt, 03.lis 2006

podejrzane :lol:

Awatar użytkownika
<<DomiNika>>
Zaawansowana Robsesja
Zaawansowana Robsesja
Kontaktowanie:

Postautor: <<DomiNika>> » 10:25, pt, 03.lis 2006

Przyznam, że byłony to ciekawe... :) :wink: Czyżby zapowiadał sie kolejny zaskakujący eksperyment? :wink:
I'm lovin' ANGELS instead... / NO REGRETS-they only hurt...

Awatar użytkownika
Andulka
Robviously Robsessed
Robviously Robsessed
Kontaktowanie:

Postautor: Andulka » 13:51, pt, 03.lis 2006

Wlasnie o tym czytalam w gazecie i jeden z czlonkow ABBy powiedzial:"To bybylo moze nawet na nasza korzysc...moze bysmy wkoncu sie na 100% pogodzili". Fajnie bybylo zobaczyc Roba z Abba...mieli fajne piosenki :wink:

Awatar użytkownika
Geffarda
Robviously Robsessed
Robviously Robsessed
Kontaktowanie:

Postautor: Geffarda » 15:43, pt, 03.lis 2006

Andulka pisze:...moze bysmy wkoncu sie na 100% pogodzili".

a to ABBA z Robem są pokłóceni??? Prosze o szczegóły bo nie jestem wtajemniczona :lol2:
Obrazek

Awatar użytkownika
...Aguśka...
Max Robviously Robsessed
Max Robviously Robsessed

Postautor: ...Aguśka... » 15:53, pt, 03.lis 2006

a to ABBA z Robem są pokłóceni??? Prosze o szczegóły bo nie jestem wtajemniczona

:hahahahaha: no raczej Andulce chodziło ze członkowie ABBY są między soba pokłóceni :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
tomos85
Fan
Fan

Re: Rob & ABBA

Postautor: tomos85 » 16:15, pt, 03.lis 2006

Geffarda pisze:Robbie Williams chciałby zaśpiewać z zespołem ABBA.

Anglik spotkał się ostatnio z jedną z wokalistek legendarnej grupy - Anni-Frid Lyngstad. Zaproponował wspólne wykonanie utworu "Dancing Queen". - Rzeczywiście rozmawialiśmy o nowej wersji jednego z naszych hitów - przyznała Szwedka w wywiadzie dla gazety "Daily Star"

Kwartet ABBA nie istnieje od 1983.

Tymczasem 20 listopada ukaże się składanka "Number Ones", zawierająca 9 piosenek formacji, które trafiły na 1. miejsce brytyjskiej listy przebojów w latach 1974-1980.

Nie miałem jeszcze tutaj okazji, by się odezwać się, ale uznałem, że mogę się wreszcie czymś wykazać :)

Po pierwsze, Robbie Williams nie chce śpiewać z ABBĄ. ABBA zawiesiła swoją działalność w 1982 roku i ta przerwa trwa do dziś. W artykule jest błąd - w roku '83 nie zrobili razem nic. Raczej podaje się datę ostatniego singla Under attack, chociaz moze nadmiernie sie czepiam akurat tutaj.

Po drugie, Anni-Frid Lyngstad, kiedyś kasztanowłosa (kolokwialnie - ta ruda), dziś blondynka, zwana potocznie Fridą, 2 lata temu wzięła udział w koncercie RW w Szwajcarii. Po tym show miała okazję z nim porozmawiać. Informacja jest jak najbardziej potwierdzona, widziałem wywiad z Fridą, gdzie o tym mówiła :)
Dlatego właśnie wówczas mogli pogadać sobie o jakiejś formie współpracy. Ostatnio na oficjalnej stronie abbasite.com przyznała, na pytanie o to kogo chciałaby zobaczyć jak wykonuje piosenki ABBY, odpowiedziała, że między innymi Williamsa :)

http://www.abbasite.com/askabba/

I guess all the reforming questions have been asked......so, how about, who would you like to hear coverany of your songs?
Asked by site member "Bazz"

Frida: Paul Anka, the way he sings on “Rock Swings”, and Stevie Wonder. Robbie Williams and I once talked about doing an ABBA song together!! He has not yet come back on that one! (giggle)

Po trzecie: ile razy można powtarzać, że członkowie ABBY są skłócenie? 2005, luty, Sztokholm, premiera musicalu Mamma Mia! po szwedzku, czworo członków ABBY przybywa na uroczystość, a później bawią się razm na after party. Rok 1999 - na 50 urodzinach dawnej sekretarki menadżera Gorel Hanser śpiewają szwedzkie 'Sto lat'. Rok 1998, na urodzinach kolejnej osoby związanej z ABBĄ kolejny raz odśpiewują znaną wszystkim Szwedom pieśń. Owszem, nie ma z tego zdjęć (przynajmniej nie było przeciekow) nie ma też wspólnych wywiadów (ostatni wystąpienie 'razem' miało miejsce 20 lat temu), ale to nie znaczy, że się nienawidzą. Że byli małżenstwami i się ich związki rozpadły? Czas goi rany :) Naprawdę, nie wierzcie we wszystko co piszą bulwarówki :)

Po czwarte: jeżeli doszło by do tego duetu, to byłoby to na pewno ważne wydarzenia. Ostatnią płytę Frida wydała 10 lat temu, a w ciągu tej dekady nagrała zaledwie parę piosenek (3 dueciki)

Po piąte i ostatnie: nie za bardzo mi się podoba pomysł akurat z coverem, wolałbym coś nowego. Możliwe, że Robbie szuka partnerki na drugą płytę swingową? To byłoby zaiste intrygujące :)

To tyle, rozpisałem się troszkę :-)

Awatar użytkownika
Lolitka
Fan
Fan

Postautor: Lolitka » 16:54, pt, 03.lis 2006

Muszę powiedzieć że mnie zaintrygowałeś..... 8)

Jestem pod wrażeniem
So need you love ,so fuck you love

Awatar użytkownika
Alida
Super Max Robviously Robsessed
Super Max Robviously Robsessed
Kontaktowanie:

Postautor: Alida » 17:01, pt, 03.lis 2006

dziś blondynka, zwana potocznie Fridą, 2 lata temu wzięła udział w koncercie RW w Szwajcarii.

znaczy byla na koncercie czy z nim na scenie cosik zaspiewala?
Obrazek
''If God closes the door...he opens the window'';)

Awatar użytkownika
klaudia
Uzależniony od forum
Uzależniony od forum
Kontaktowanie:

Postautor: klaudia » 17:34, pt, 03.lis 2006

nooooo to brzmi ciekawie :D:D
Obrazek

Awatar użytkownika
Andulka
Robviously Robsessed
Robviously Robsessed
Kontaktowanie:

Postautor: Andulka » 18:07, pt, 03.lis 2006

tomos85 napisal:
Nie miałem jeszcze tutaj okazji, by się odezwać się, ale uznałem, że mogę się wreszcie czymś wykazać

Brzmi na fana Abby :lol:

Awatar użytkownika
Agnieszka
Robviously Robsessed
Robviously Robsessed
Kontaktowanie:

Postautor: Agnieszka » 19:15, pt, 03.lis 2006

Mimo wszystko ja już się zastanawiam jakby wyglądała wersja tego hitu "Dancing Queen" z Robbiem :D myślę, że bardzo ciekawie :wink: Mówili też o tym wczoraj na RMF FM i dodali, że będą bacznie się temu przyglądać 8)
Obrazek

Something beautiful will come your way:)

Awatar użytkownika
<<DomiNika>>
Zaawansowana Robsesja
Zaawansowana Robsesja
Kontaktowanie:

Postautor: <<DomiNika>> » 00:39, sob, 04.lis 2006

WOW!! :) przez Wasze posty robi się to coraz bardziej wiarygodną nowinką :wink: :D

Andulko, masz rację, że nasz kolega z forum jest zapewne fanem ABBY. :wink: >>> to samo pomyślałam po przeczytaniu jego postu...

POZDRAWIAM!
PS. > dawaj Robek!! Nagrywaj z innymi artystami, zwłaszcza z tymi bardziej wiekowymi> takie dueciki łączą pokolenia i są zazwyczaj... na swój sposób magiczne! :)
I'm lovin' ANGELS instead... / NO REGRETS-they only hurt...

Madritista
Zaawansowana Robsesja
Zaawansowana Robsesja

Postautor: Madritista » 00:55, sob, 04.lis 2006

Andulka pisze:Brzmi na fana Abby :lol:

Bo to jest najbardziej pokręcony fan ABBY jakiego znam :D. Witam Tomasz na Forum RW.

P.S. Gdzieś słyszałem tą całą historię o pokłóconej ABBIE :D.

Awatar użytkownika
Madzik
Max Robviously Robsessed
Max Robviously Robsessed

Postautor: Madzik » 17:43, sob, 04.lis 2006

abba...no tak teraz zacznijmy odkopywac wszystkie starocie, czyli jeszcze Wham! by sie przydało i cos w stylu Alibabek tak dla równowagi i mamy komplet.

Przestancie przeciez Rob brnie o przodu a nie cofa sie o Xlecia

głupia plotka...

tak jakbym miała teraz usłyszec ,ze Spice Girls wracaja i nagrywaja krożek z madonna....

Awatar użytkownika
Agnieszka
Robviously Robsessed
Robviously Robsessed
Kontaktowanie:

Postautor: Agnieszka » 18:25, sob, 04.lis 2006

A mnie wydaję się, że to na prawdę byłoby coś niesamowitego :!: Ja kocham wszystkie piosenki zespołu Abba :D Można powiedzieć, że są Oni wielką legendą, są znani, na cały świat. A ich piosenki były wielkimi hitami, doskonałym przykładem jest tu oczywiście Eurowizja.
Obrazek

Something beautiful will come your way:)

Awatar użytkownika
tomos85
Fan
Fan

Postautor: tomos85 » 18:31, sob, 04.lis 2006

Alida pisze:
dziś blondynka, zwana potocznie Fridą, 2 lata temu wzięła udział w koncercie RW w Szwajcarii.

znaczy byla na koncercie czy z nim na scenie cosik zaspiewala?

Jakby coś z nim zaśpiewała, to pewnie cały internet byłby pełny od empetrójek :-) Oczywiście była tylko (albo i aż, zależy kto jak na to patrzy) na jego koncercie.
Frida od lat mieszka w Szwajcarii, ma tytuł księżnej (wyszła za tamtejszego arystokratę), więc Robbiemu nie wypadało odmówić. A, że na dodatek śpiewała w ABBIE... Cóż, bogowie widocznie tak rzucili kośćmi :)

Agnieszka pisze:Mimo wszystko ja już się zastanawiam jakby wyglądała wersja tego hitu "Dancing Queen" z Robbiem :D myślę, że bardzo ciekawie :wink: Mówili też o tym wczoraj na RMF FM i dodali, że będą bacznie się temu przyglądać 8)

Mnie akurat mniej pociąga wersja Dancing Queen, który miałem okazję zobaczyć, wysłuchać w bilionie różnych wersji przeróżnych artysów - od U2 po Björk. Niech wybiorą coś mniej znanego, coś mniej wypromowanego, jeżeli to musi być naprawdę jakiś wstrętny remake. ABBA nagrała sporo kawałków podchodzących pod stylistykę rodem z musicalów. Może z tej kupki? Panie Robercie, ja proszę i ostrzegam :)
Co do RMFu i ich czujnego oka na całą sprawę - stację tę kupił ostatnio Bauer (no wiecie ci co wydają Bravo i tym podobne stylistyką periodyki). Wydawnictwo te jest z Niemiec, no nie? A gdzie Robbie jest najbardziej popularny? I zagadka rozwiązana :) To teraz RMF będzie miał w obowiązku śledzić dokładnie każde poczynanie RW i o tym na bieżąco Polaków informować :) Teoria spiskowa, ale ja takie lubię ;]

Madritista pisze:
Andulka pisze:Brzmi na fana Abby :lol:

Bo to jest najbardziej pokręcony fan ABBY jakiego znam :D. Witam Tomasz na Forum RW.

P.S. Gdzieś słyszałem tą całą historię o pokłóconej ABBIE :D.

:twisted: :twisted: :twisted: Oj Madritista, Madritista, ale te wszystkie historie to były w 'nagrodę' za 'maltretowanie' moich biednych uszu Robbiem. Przez co i tu się pojawiłem :)
Aha, zapomniałeś chyba dodać, ze znasz tylko jednego fana ABBY, więc nie mów za innych. Są jeszcze bardziej pokręceni, słowo harcerza, którym nigdy nie byłem.

Madzik pisze:abba...no tak teraz zacznijmy odkopywac wszystkie starocie, czyli jeszcze Wham! by sie przydało i cos w stylu Alibabek tak dla równowagi i mamy komplet.

Przestancie przeciez Rob brnie o przodu a nie cofa sie o Xlecia

głupia plotka...

tak jakbym miała teraz usłyszec ,ze Spice Girls wracaja i nagrywaja krożek z madonna....

Droga Madzik, proszę Ciebie, nie porównuj ABBY do Spice Girls ani do Wham!, bo, bo... bo trudno mi opisać to co czuję :) :) :)

Spice Girls to wytwór popkultury w najgorszym tego słowa znaczeniu (akurat tutaj dałbym Take That taki sam status): zero kreatywności, zero spotonu, zero czegokolwiek (poza kształtnymi wymiarami i ładnymi twarzami). Grupa stworzona przez wielu specjalistów z branży, sztuczny twór, któremu proponowało się gotowe piosenki i który miał z góry zaplanowane układy choreograficzne na kilka lat do przodu. To, że przeszedł do legendy mogą zawdzięczać tylko temu, że były pierwsze w tym "fachu" :-)

ABBA może i jest starociem, ale zarazem to trzeci na świecie artysta (według informacji podawanych przez Universal Music), po Beatlesach i Elvisie, który sprzedał najwięcej płyt (ok. 370 mln). Może nie jest to wielki argument, bo w końcu liczy się jakość a nie ilość, ale jednak działa na podświadomość. Jest niewielu artystów, którzy dorównują pomysłowością i wyglądem scenicznym, niewielu arystów potrafiło przebić się z eurowizyjnej otoczki 'gwiazdy jednego przeboju', niewielu na dodatek potrafiło pokazać, że z czasem się rozwijają, a nie cofają, a to wszystko można zaobserwować (w mniejszym lub większym stopniu) w tym wypadku.

Ja akurat bardzo chętnie ujrzał kolejne płyty Robbiego, dzięki którym będzie przywoływać dawne czasy. Za to go szanuję, bo to daje nadzieję, że nie pogrąży się w tym wstrętnym rapie, a może nagra coś równie dobrego, ciekawego i porządnego jak Swing when you are winning :) Przynajmniej nie ogranicza się jako arysta do prostych bitów z komputera, na których przez ostatnie lata kręci się rynek muzyczny.

Ci, którzy doczytali, mogą być dumni, bo mi, prawdopodobnie, nie chciałoby się czytać wypocin jakiegoś porąbańca hehehe :) :) :)[/i]
Rudy płomień rozpalił się znów

Awatar użytkownika
Madzik
Max Robviously Robsessed
Max Robviously Robsessed

Postautor: Madzik » 18:40, sob, 04.lis 2006

nie , nie , nie ja nie krytykuje abby i nie porownuje do Spice Girls . Abbe bardzo cenie, mimo iz nie jest to muzyka mojego życia ;) ale cenie wszytskie ich przeboje.
Chciałam napisac tylko ,ze już lata ich swietlnosci sie skończyły. I nie powinni brac sie o nowa do grania.
Wolałabym Robbiego wizieć w duecie z innym zespołem. I raczej takim ktory aktualnie jest na topie, a nie cos co już jest historią.

A Abba spoko ale juz wystarczy , fajnieze tyle osiągnęli , ale myśle ,ze nie powinn isie na nowo pchac do showbiznesu.

P.S na zeszłoroczne świeta kupiłam mamie komplet płyt Abby , bo ich lubi 8) tak wiec, wiem o czym mówie, bo miałam przyjemnosć słuchać tych płyt.

Awatar użytkownika
tomos85
Fan
Fan

Postautor: tomos85 » 19:09, sob, 04.lis 2006

Madzik pisze:Chciałam napisac tylko ,ze już lata ich swietlnosci sie skończyły. I nie powinni brac sie o nowa do grania.
Wolałabym Robbiego wizieć w duecie z innym zespołem. I raczej takim ktory aktualnie jest na topie, a nie cos co już jest historią.

A Abba spoko ale juz wystarczy , fajnieze tyle osiągnęli , ale myśle ,ze nie powinn isie na nowo pchac do showbiznesu.

P.S na zeszłoroczne świeta kupiłam mamie komplet płyt Abby , bo ich lubi 8) tak wiec, wiem o czym mówie, bo miałam przyjemnosć słuchać tych płyt.

Robbie nie wystąpi w duecie z ABBĄ :!: :!: :!: :!: :!: Postawiłbym jeszcze z dziesięc wykrzykników przy tym.

To tak jakby mówić, że ABBA wystąpi w duecie (chociaż to nie byłby duet tylko jakiś nontet hahaha) z Take That :-) ABBA już raz odmówiła oferty miliarda (!) dolarów za trasę koncertową w 2000/2001 roku. Na duecik z Robbiem cała grupa prawdopodobnie nie byłaby również tak łasa. Co tam mówić o jakiejś piosence razem (ostatnie utwory nagrali w 82!), jak oni w jednym kadrze nie ustawili się publicznie od 20 lat! Samo zdjęcie członków ABBY byłoby dla mnie szokiem, a piosenka z kimkolwiek to już jakaś rewolucja, koniec świata, apokalipsa :)

ABBA nie istnieje, ale członkowie ABBY nadal żyją i nadal coś tworzą. Kobiety nagrywają raz na średnio 5 lat jakąś piosenkę, a panowie pracują nad musicalami (w dorobku mają 3, w tym takie hity na koncie jak One night in Bangkok z musicalu Chess).

Akurat w tym wypadku mówimy o Anni-Frid Lyngstad (o Fridzie), byłej członkini ABBY. Tak samo Robbie nie należy do TT, a coś tam nagrywa. Różnica jest jednak w tym, że Frida najlepsze dni miała w ABBIE, a Robbie, gdy zaczął karierę solową.

To jest dokładnie taka sama zasada. Dlatego nie mówmy, że ABBA nagrywa coś z Robbiem, bo ja zacznę mówić, że Take That nagrywa coś z Fridą i wyjdzie z tego niezły bajzel :):):)

P.S. Ja dyskografię ABBY (8 albumów) sprawiłem sobie dwa lata temu na Gwiazdkę, czekałem na nią 5 lat, ale się opłacało :) Cieszę się, że mama ma okazję słuchać oryginalnych płytek :] Pogratuluj mamie takiej córki! Skarb! :)

P.S. Sorry, że się czepiam, ale temat ABBY jest u mnie dosyć... drażliwy? To chyba dobre określenie - można ich krytykowac, ale już nie ścisłości jakiekolwiek przyprawiają mnie o gęsią skórkę :P :P :P
Rudy płomień rozpalił się znów

Madritista
Zaawansowana Robsesja
Zaawansowana Robsesja

Postautor: Madritista » 20:39, sob, 04.lis 2006

Tomos85 napisał:

Samo zdjęcie członków ABBY byłoby dla mnie szokiem, a piosenka z kimkolwiek to już jakaś rewolucja, koniec świata, apokalipsa.

Wydaje mi się, że możemy jednak spać spokojnie. Końca świata nie będzie bo ABBA nagra nową piosenką albo stanie razem do jednego zdjęcia. A taki singielek z Robertem Piotrem z pewnością by im, jemu i całemu muzycznemu światu nie zaszkodził.

ABBA nie istnieje, ale członkowie ABBY nadal żyją i nadal coś tworzą. Kobiety nagrywają raz na średnio 5 lat jakąś piosenkę. (...)
Akurat w tym wypadku mówimy o Anni-Frid Lyngstad (o Fridzie), byłej członkini ABBY.

Tak samo Robbie nie należy do TT, a coś tam nagrywa.

Dlatego nie mówmy, że ABBA nagrywa coś z Robbiem, bo ja zacznę mówić, że Take That nagrywa coś z Fridą i wyjdzie z tego niezły bajzel :):):)

Tak więc jak ustaliliśmy, żeby nie porównywać wielkiej ABBY do Spice Girls, to ustalmy następną zasadę: nie porównujmy Robbiego Williamsa (z TYCH WIELKICH Williamsów rodem ze Stoke-On-Trent) do Anni-Frid Lyngstad Artystki Solowej - czyli według definicji, muzycznego zaścianka rodem z mroźnej Szwecji jak przypuszczam.

P.S. Ja dyskografię ABBY (8 albumów) sprawiłem sobie dwa lata temu na Gwiazdkę, czekałem na nią 5 lat, ale się opłacało :)

Tę historię też słyszałem. POzdrawiam.

Wróć do „Plotki”