Pozycjonowanie

Regulamin, informacje o nowościach, zmianach i statystyki strony.
Awatar użytkownika
Radek83
Administrator Forum
Kontaktowanie:

Pozycjonowanie

Postautor: Radek83 » 14:21, pn, 23.maja 2005

Od samego początku strony zajmuję się jej pozycjonowaniem w wyszukiwarkach. Koncentruje się tu przedewszystkim na wyszukiwarce google. Interesuje mnie pojawienie się strony na pierwszym miejscu w wynikach polskich google oraz pierwsza dziesiątka globalnych wyników google.
Jeszcze kilka dni temu (dosłowkie KILKA) www.robbiewilliams.pl była wyświetlana na 1-2 miejscu polskich wyników google. W tej chwili jest na około 170-180 pozycji. W globalnych wynikach była w granicach 40-60. Chyba stało się tak w związku ze zmianami na serwerach i uaktualnieniach BL (back links). Myślę że do lipcu (może czerwca) wszystko wróci do normy i wyniki wyszukiwania będą prawidłowo pokazywane.
W MSN.com jesteśmy na 13 - 15 pozycji. Bardzo szybko udało się stronie osiągnąć taki wynik.

o2.pl, tlen.pl, www.wp.pl korzystające z wyszukiwarki NetSprit'a wyświetla nas na pierwszej pozycji.

Onet.pl preferujący swoje własne strony z republika.pl ciągle wyświetla na pierwszym miejscu byłą wersję strony nie aktualizowaną od około roku http://robbierockdj.republika.pl/ . Jedna z podstron www.robbiewilliams.pl wyświetlana jest dopiero na 6 miejsciu.

www.wp.pl

Strona pokazuje się jeszcze pod adresem www.robbiewilliams.fan.pl w google jesteśmy zazwyczaj na od 1 do 5 pozycji. Wszystko tak się zmienia w związku z uaktualnieniami ciągłymi.

Ostatnio dodano stronę do DMOZ.org ( http://www.dmoz.org/World/Polska/Kultur ... konawcy/W/ ) co pomoże jej uzyskać wyższe miejsce w wyszukiwarkach i wyższy PR (PageRank)

Najważniejszą częścią pozycjonowania strony w wyszukiwarkach jest uzyskanie jak największej ilości linków do tej strony z innych stron (BL - Backlinks) i im strona na której jest link to naszej strony ma wyższy PR (PageRank) tym wyżej jest "ceniony" taki link.
Linki do www.robbiewilliams.pl są między innymi na stronach Robbie'go:
www.fans-supreme.pl, www.robbiewilliams-spain.com, www.robbiewilliams-info.com, www.takethatnsolo.hu, www.robbiewilliamsbrasil.hpg.ig.com.br, www.theworldsmosthandsomeman.de, www.rw-fan.de, www.caducia.free.fr .

Oraz w różnych katalogach (onet.pl, gazeta.pl, dmoz.org, webwweb.pl, katalog.bankionline.com, w encyklopiedii WIKIPEDIA w wielu wersjach językowych, katalog.szookacz.pl, gwiazdor.pl, cgm.pl, katalogstron.com.pl, katalog.vdns.pl, katalog.gery.pl i innych)

Linki są też na Waszych blogach (dzięki :-) ) !

Mam nadzieję, że strona pojawi się w globalnych wynikach google w pierwszej 10 w ciągu kolejnych 12 miesięcy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Iza
Uzależniony od forum
Uzależniony od forum

Postautor: Iza » 15:34, pn, 23.maja 2005

i ja tez mam taka nadzieje. Radek! Stronka jest super. Gratuluje, ze cos takiego powstalo. Bradzo sie ciesze i chyba nie tylko ja:) Powodzenia.
"I don't know exactly what that means, but I'm really proud of that" [Rob Williams]

Obrazek Obrazek

pixie

Postautor: pixie » 16:48, pn, 23.maja 2005

ja jak szukalam w google pl....szukalam tylko polskie strony, wpisalam robbie williams, wczoraj to chyba było, i byla na 2 mijescu....z starym adresem ale jak sie na niego klika....ta sie pokazuje :P

Awatar użytkownika
Radek83
Administrator Forum
Kontaktowanie:

Postautor: Radek83 » 13:51, śr, 31.sie 2005

no i nowinki z pozycjonowania:
chyba strona wyszła z sandboxa google'owskiego. Ale ciagle chyba jest na nia jakis filtr nalozony. I dlatego jest w drogiej piątce, dobrze ze w ogole na pierwszej stronie.
W onet.pl od kilku tygodni jestesmy wyswietlani jako pierwsi.
W wp.pl jako 3cia strona.
w o2.pl/tlen.pl ... jako 2ga strona.
w MSN.com na drogiej stronie :)

Google znalazlo i zaindeksowało już 70 linków do naszej strony w sieci. To jest najważniejsze podczas pozycjonowania strony.
Dla porównania www.robbiewilliamslive.com ma zaindeksowane 42 linki, www.fans-supreme.de ma 58 linków. www.robbiewilliams-info.com tylko 16 linków. www.robbiewilliams.de ma 58 linków.
Jednak te strony istnieją dłużej w sieci, dlatego póki co ich pozycja w google jest wyższa od naszej. Podkreślam "póki co" :)
Obrazek

AnneL

Postautor: AnneL » 14:19, śr, 31.sie 2005

brawo!

Awatar użytkownika
stokrotka1989
Max Robviously Robsessed
Max Robviously Robsessed
Kontaktowanie:

Postautor: stokrotka1989 » 14:29, śr, 31.sie 2005

a od czego to zalezy, na ktorym miejscu jest strona wyswietlana? od ilosci wejsc?

Awatar użytkownika
Radek83
Administrator Forum
Kontaktowanie:

Postautor: Radek83 » 15:23, śr, 31.sie 2005

Stokrotko, odpowiedz na to o co pytasz jest bardzo skomplikowana.
Na ten temat sie pisze ksiazki.
troche na ten temat jest tutaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Pozycjonowanie_stron

Wplyw na miejsce w wynikach wyszukiwania nie ma ilosc odwiedzin witryny.
Najwazniejsza jest ilosc linków na innych stronach prowadzących do stryny.
Dlatego zawsze Was zachecalem zebyscie umieszczali na swoich stronach i blogach link do http://www.robbiewilliams.pl .
Wpiszcie w google wyraz "kretyn", bedziecie zaskoczeni jaka strona jest na 1 miejscu. Wystarczyło zrobić kilkaset linków ze słowem kretyn, po kliknięciu na słowo kretyn na tych stronach wchodzi się na stronę która jest właśnie na 1 miejscu w google.
Ważna jest też zawartość strony. Dobrze jest, żeby tytuł strony był słowem kluczowym pod które się pozycjonuje ( u nas to wyrażenie "robbie williams" szukane w google około 120.000-150.000 w miesiącu). I wiele innych rzeczy o które trudno tu teraz opisywać.
Obrazek

Awatar użytkownika
stokrotka1989
Max Robviously Robsessed
Max Robviously Robsessed
Kontaktowanie:

Postautor: stokrotka1989 » 16:27, śr, 31.sie 2005

uh, sprawy komputerowe sa dla mnie czarna magia. ale dzieki za wyjasnienie, mniej wiecej wiem o co chodzi :) tak mi sie przynajmniej wydaje. ;)

Beti_h

Postautor: Beti_h » 17:48, śr, 31.sie 2005

he,he dobre z tym "kretynem"................... uśmiałam się do łez :D :D :D

Awatar użytkownika
Radek83
Administrator Forum
Kontaktowanie:

Postautor: Radek83 » 16:06, czw, 20.paź 2005

no i udało się. mamy page rank 4 !!
google wlasnie zaktualizowal swoje back links i pr :D i już zaindeksował 118 stron na których są linki do robbiewilliams.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
colir
Uzależniony od forum
Uzależniony od forum
Kontaktowanie:

Postautor: colir » 22:01, pn, 16.sty 2006

Ja nie będę nic mówił, ale zobacznie sami

http://www.google.pl/search?q=Robbie+Wi ... L:official

tak! WOW!

ps. wpiszcie też w google ptasia grypa

zobaczcie sami

Awatar użytkownika
Alida
Super Max Robviously Robsessed
Super Max Robviously Robsessed
Kontaktowanie:

Postautor: Alida » 22:15, pn, 16.sty 2006

sie usmialam :lol: :lol: :lol: ale Robbie i nasza stronka na 2 miejscu w google :D na yahoo tez nie najgorzej bo na 5 :D
Obrazek
''If God closes the door...he opens the window'';)

ajka74

Postautor: ajka74 » 22:24, pn, 16.sty 2006

no kretyn i ptasia grypa :D
widać jakich super ludzi mamy w kraju
chyba pokombinuje z innymi słowami :)

ale super ze Robbie na 2 w google zaraz po oficjalnej, no no jestem pod wrażeniem

Awatar użytkownika
sanderkar
Robviously Robsessed
Robviously Robsessed
Kontaktowanie:

Postautor: sanderkar » 23:38, pn, 16.sty 2006

nie wiem co powiedziec naprawde bardzo sie ciesze ze ta wspaniala stronka jest na 2 miejscu w googlach

pixie

Postautor: pixie » 01:10, wt, 17.sty 2006

udało się, już z officjalną nie wygramy, więc druga jest great :banan: :muzyka:

Wróć do „Informacje o stronie i forum”