Slane Castle

Dyskusje o koncertach Robbiego.

Moderator: Moderatorzy

Mav

Postautor: Mav » 12:39, pt, 02.cze 2006

:D :D :D

Ammanda - dzięki za LMEY, utworki do Ciebie wysłane :)

kingus - czekamy na "Win Some..."

Jeśli komuś coś miałam wysłać a jeszcze nie doszło to mówić.

Ps. Leci "Heaven..." - "I can see Slane from here" - wykonanie lepsze niż na albumie. I te 80 tys. ludzi znających na pamięć utwór, który nigdy nie był singlem :shock:

"Angels" - tłum wiwatujący przez 5min.... co ten kawałek, sam w sobie zwyczajny, robi z ludźmi... :shock: incredible...

"Slane - you do brilliant tonight! This is fucking amazing!!!"

"I'm gonna sing a song now that I haven't sung for a while, so if I don't remember the words just.... " :twisted:

JoannaD_arc

Postautor: JoannaD_arc » 14:19, pt, 02.cze 2006

Mav pisze: (czemu, czemu, czemu, czemu dvd z tym koncertem to ewentualnie w drugim obiegu, przecież fantastyczy koncert...!!!) :)

Mav, o co chodzi z tym drugim obiegiem...? :lol: :lol:

Mav

Postautor: Mav » 17:02, pt, 02.cze 2006

Chodzi o dwie możliwości:

1. Koncert BYŁ rejestrowany i JEST do zdobycia jako unikatowa piracka kopia na brytyjskich odpowiednikach naszego Stadionu Dziesięciolecia, jak ktoś jest zdesperowanym i odważnym brytyjskim fanem Roba, to znajdzie :)

2. Istnieje gdzieś jakaś składanka, ktoś połączył te fragmenty z oficjalnego DVD z amatorskimi nagraniami (podobno kilku osobom udało się wnieść na teren zamku kamery) i złożył sobie Slane :)

To pierwsze istnieje na pewno, o drugim słyszałam, że istnieje ale pewności nie mam.

No i jest jeszcze nagranie gdzieś w archiwach EMI, może Rob tego koncertu po prostu nie może wydać, bo nie ma do niego praw? W 1999 był tylko dzieciakiem, który wyrwał się z boysbandu i podejrzewam, że nie może dysponować nagraniami swoich wczesnych koncertów...

JoannaD_arc

Postautor: JoannaD_arc » 17:19, pt, 02.cze 2006

Juz rozumiem co mialas na mysli ;). Ja mysle ze to ze caly Slane nie wyszedl na DVD to kwestia wyboru menagerow Roba i moze jego samego, bo skoro na oficjalnym DVD dali spore fragmenty koncertu bo na pewno mogli dac i calosc ale woleli wrzucic na plytke inne materialy. Co do praw to Rob na pewno ma prawa do tych wystepow 1999 to juz nie okres tuz po odejsciu z Take That (4 lata i 2 płyty pozniej) i juz wczesniejsze koncerty byly wypuszczane oficjalnie- np "Robbie Williams. Live in Your Living Room" z 1998 (lubie ten koncert bo na zywo spiewa Average "B" Side :D)

Mav

Postautor: Mav » 17:42, pt, 02.cze 2006

Acha, a ja myślałam, że on ma prawa do tego wszystkiego, co się od "Sing" ukazało. A na płytach napis "The copyright in this sound recording is owned by Robert Williams/The InGoodCompany Co Ltd" dopiero od powstania InGoodCompany, czyli od 2003.

To, że wybrali tylko fragmenty pewnie świadczy o tym, że woleli coś innego wstawić. Myślałam, że to nie zależy od Roba, bo nie ma do tego praw. Ale z tego co piszesz wynika, że jest inaczej i niepublikowanie Slane w całości to też po części jego decyzja... Cóż, nie zna się ;)

Awatar użytkownika
Kaska
Robviously Robsessed
Robviously Robsessed

Postautor: Kaska » 18:38, pt, 02.cze 2006

Ale zauważcie, że niewydane kawałki to w większości covery, może to ma jakieś znaczenie...
Oh Lord! Make me pure... but not yet :)
Cass

Obrazek

Mav

Postautor: Mav » 10:48, sob, 03.cze 2006

Pewnie tak, może to się znów wiąże z prawami autorskimi. Ciekawe czy Rob za każdym razem jak chce na koncercie wykonać utwór innego artysty to musi mieć pozwolenia... Chyba nie, to by było bez sensu... Ale może już publikacja coveru na nośniku przeznaczonym do sprzedaży nie wchodzi w grę...

Ale kilku jego własnych też tam nie ma.

Szkoda, że na najnowszej trasie, jeśli już koniecznie musi, chce, pragnie i pożąda zaśpiewać cover, to jest to mdłe "There She Goes". Po .... mu to! Mógłby jakichś Quenn'ów, Stones'ów, lub od biedy nawet U2 zaśpiewać... Jak w Slane. Bo weźmy "Wonderwall" - wykonał to o niebo lepiej niż Taki Jeden Z Braci... Tylko po co takie cuś wogóle śpiewać...

Awatar użytkownika
ksiolka
Robviously Robsessed
Robviously Robsessed
Kontaktowanie:

Postautor: ksiolka » 20:08, ndz, 04.cze 2006

Ja mam ze Slane (oprocz Win some.. od Kingus:*) jedynie Lazy days/Hey Jude co trwa okolo 7:40 min :roll: moge przeslac jesli ktos chce:)
www.pajacyk.pl www.polskieserce.pl

My StYlE
is di bom
digi bom di
deng di deng
digi digi

Awatar użytkownika
Sylver_Star
Max Robviously Robsessed
Max Robviously Robsessed
Kontaktowanie:

Postautor: Sylver_Star » 11:59, pn, 05.cze 2006

mnie brak tylko Ego-a-go-go ale już ściągam wiec niedlugo powinnam miec wszystko :D
Obrazek

Obrazek

Jupus5

Postautor: Jupus5 » 17:40, ndz, 15.lut 2009

Czy zna ktoś może jeszcze pełną trackliste z oficjalnego DVD "Where Egos Dare"? Pytam się bo ciężko na podstawie waszych postów wywnioskować czego nie ma, a co tak naprawdę jest na płycie. :wink:

Evelina
Lekka Robsesja
Lekka Robsesja
Kontaktowanie:

Postautor: Evelina » 19:01, ndz, 15.lut 2009

Mam to DVD, pełne utwory z koncertu to: Let Me Entertain You, Strong, Phoenix From The Flames, Angels, Should I Stay Or Should I Go, i Millennium, (są też jakieś bardzo krótkie fragmenty innych utworów z prób); oprócz tego na DVD "And Through It All" są: Strong, She`s The One, Ego a Go Go i No Regrets; kilka innych piosenek znalazłam na youtube, ale kilku wciąż nie mam i poszukuję :)

Jupus5

Postautor: Jupus5 » 21:51, ndz, 15.lut 2009

Increnible :shock: W takim razie muszę się poważnie zastanowić czy w ogóle opłaca mi się kupować to DVD. :? Ja na swojej wersji telewizyjnej mam to co na ATIA i WED prócz PFTF i jeszcze więcej. Lazy Days na przykład. :wink: Po pozytywnych opiniach zagraniczników dotyczących tego wydania myślałem, że oferuje ono znacznie więcej... :evil:

Evelina
Lekka Robsesja
Lekka Robsesja
Kontaktowanie:

Postautor: Evelina » 23:14, pn, 16.lut 2009

Tak dla ścisłości dodam, że WED oprócz działu "Slane" zawiera też m.in. dokumentację z nagrywania "Sing when you`re winning", teledyski Rock DJ i Dance with the devil, oraz krótkie filmiki z wypowiedziami Roba na różne tematy; ale też osobiście liczyłam na więcej w kwestii tak świetnego koncertu jak SC

Wróć do „Koncerty”